Každý den začíná nocí

Možná přijde i kouzelník

8. listopadu 2015 v 0:44 | Mexafell |  Z Reality
Mnom,... druhý sraz (který jsem statečně sám organizoval) za mnou. Mám z něj opět spoustu dojmů a zážitků se super lidmi (kteří skutečně existují (což je šokující(...(!))). No tak fajn. Protože se zne neukázal ani jeden zástupce Mittalmaru, asi bych se měl pořádně rozepsat, co? Jen je trochu smutné, že jsem foták s sebou měla jen já, takže moc fotek zrozna není. No, třeba si s tím nějak poradíme. :)
Dostavili se nám tito lidé: Andoriana


A tímto obrázkem bych ráda zahájila článek <3


Jak začít...? Asi tím, že jsem nečekala na pozvané, ale pozvaní na mě, což pro svou osobu beru jako černý puntík. Naštěstí to byla jen Vendy s Vénií, které už byly očividně uprostřed družného hovoru. Tak jsem se k nim nějak přifařil a začal si s nimi povídat taky. Ani vlastně pořádně nevím o čem. Hi hi hi
V těsném závěsu za mnou přitlapal Jeremiáš s Kiwi. Jééé! Dorazil i ten kouzelník! Což byl pro mě celkem šok. Ne, vážně byl. Dost se mi pak třepaly ruce a kolena. Nicméně pak nastala taková ta atmosféra kdy se baví sourozenci, dlouhodobé kamarádky a ta třetí se tak nějak přidává, přičemž (se domnívám (alespoň já to chtěla)) všichni chtějí navázat nějakou společnou konverzaci. Pak padla z nějakých úst otázka: "Kdože to ještě chybí?" Lupus a Andoriana. Lupus má dorazit později. "Vendy, zavoláš Andorianě, prosím?" "Fajne...(hovor)... za chvíli tu bude. Má na sobě červený kabát." Dobře, čekáme tak, řekněme pět minut (mezitím prošly dvě červené bundy) a Andy nám dorazila. Vážně, jsem si tě podle těch fotek představovala jinak, přinejmenším... starší? Kiwi: "To teprv budeš vyvalená z Lupus." (Nebo něco v tom smyslu.) Opravdu jsem byla. Asi s půlhodinovým zpožděním se odněkud přiřítilo vyčouhlé stvoření, které se začalo zuřivě omlouvat a klanět. Což mě trochu dostalo, protože přesně to samé dělám při omluvách taky. Že bych to odkoukala z toho anime? To je podezřelé... Juknu na tašku. Placky. Spousta place. No jo, podle tašky s plackama soudím lidi (nebo snad rovnou navazuju přátelství?). Každej otaku má svý placky (krom mě) a když zvládnu rozpoznat alespoň tři postavičky na plackách, většina anime-nadšenců už mě jaksi bere do rodiny... Hi hi hi :D Nevím jestli to fungovalo i u Lupus, ale snad jsem zabodovala. Přinejmenším ta taška rozhodně bodovala u mě!
(přibližný rozhovor)
Já: "Jééé! Kakashi! L! Itachi! Sasha! Akatsuki! Shingeki no kyojin!"
Jeremiáš: "To je nějaký smyšlený jazyk, nebo co?"
Já: "To je japonsky..."


No nic, sice tu kabelu nutně potřebuji ke svému bídnému životu, ale pojďme pokračovat.
Byli jsme tedy všichni. Fajn. Vedení přebírá Vénie, která se snad jako jediná nějakým způsobem vyzná v těch pojizdných obludách... brrr. No nicméně jsme asi deset minut ztvrdli na... tom... cosi, kde zastavují tramvaje. Povedlo se nám dokonce koupit lístky a nasedonout do obludy která jela správným směrem a vyklopila nás přibližně ve správných místech.
Nastal však další problé. KPS?!!! (kde proboha jsem?!!!) Došli jsme tedy na konec ulice, přešli na další a vydali se doleva. Doleva. Hmmm. Za svým srdcem. Hmmm. Blbě! Po nějaké chvíli chůze jsme zažili jakési deja voo, když jsme už podruhé spatřili čínskou restauraci. To je tak když máte mapu a neumíte ji používat...
Vlastně ne, Jeremiáš to řekl mnohem lépe! Věta která by se měla tesat zní: "K ČEMU NÁM JE MAPA, KDYŽ NEMÁME KLÍČ?!"

Podruhé na tom stejném místě. To naštve. Nám to ale přijde prostě legrační, co Vendy? :D

Zleva: Jeremiáš, Kiwi, Lupus jako čepice, Andoriana, Vénie

Lupus a Kiwi. Děkujeme moc za to, že se vyznáte v mapách

Doprava! Rovně! No, nějak jsme se tam nakonec přece jen dostali.

Zkraťme to... Prostě jsme po spoustě strastech a bloudění dorazili do čajovny Probuzený slon. (Hurá!) Myslím že opravdu nejlepší, takovou nenásilnou formou konverzace byl právě Dixit, jež dovlekla Vénie, za což ji dějuji a gratuluji červenému králíčkovi (Jeremiášovi), který vyhrál. *Plác! Plác! Plác!*
Prej je Dixit rasistickej. Je tam bílej králík - evropan, žlutej - asiat, červenej a růžovej - indián, zelenej, kterámu je špatně, dokonce tam je i modrej avatar, ale černá nikde...


Nevím koho to pro všechno na světě napadlo, nicméně Vendy se nám vytasila s dárkem... Ale musím ji nechat že je žůžvej :3 Sauronovo očičko z nějakého moduritu. Načeš se přidala Kiwi s náramkem, Jeremiáš s Toffife a Lupus což mě naprosto ohromilo, s přáníčkem. (Všechny dárečky ukážu v jiném článku :)) Od kud víš, že miluju Kuroshitsuji?!! A pak od všech gratulace. MOC VÁM VŠEM DĚKUJI!!! (i když neumíte podávat ruce :D) Ale lidištové, opravdu, já nic nepotřebuju. Největší dárek byl že jste tam dorazili a ono je pak trochu trapné, že já nemám, co bych vám dal na oplátku. Nicméně děkuji, že jste si vzpoměli a dali si tu práci :)

Během hry nám přinesli čaj. Jen rebel Kiwi si dal nějaký pomerančový džus.
Já: "Ty máš matchu, Andoriano?"
Andoriana: "Jo."
Já: "Vénie, nešlehá se ten čaj co má Andoriana?"
Vénie: "Šlehá se matcha."
Já: "Ona má matchu."
Vénie: "Ana..."

A pak nastala podle mého nejlepší hra večera. Pravidla jsou jednoduchá máme každý papírek a na něj píšeme postupně podle osnovy plova a posíláme jej dokolečka, takže každé další slovo píšu na jiný papírek. Nedívám se, co napsal človíček předemnou a nepokouším se navazovat. A co vznikne... to je zázrak...
Vybrala jsem jen ty nejlepší, ale stejně je jich hodně.

Gaara - písečný jahodový koláček... WHY NOT?!

Písečný jahodový koláček si hrabal v Rohanu s nikým, protože bagr.
Ledový Bombur plete copánky s trpaslicí v začarovaném lese, aby mohl zpívat koledy. Jeremiáš na to prohlásil: "Koledy bez copánků asi nepůjdou."
Buclatý Kozk kreslí medvěda na nádraží s houbičkou, protže nemá nic jiného na práci.
Zelený Kořen oddechuje s nabitou pistolí ve sklepě, protože nevěděl, proč to dělá.
Beznosý prasátko vyjídá hobitovi spíž v akváriu s dvouhlavým drakem, protože chtěl holku.
Chlupatý trpaslík letí v kadibudce c Babišem, protože nemůže najít svého poníka.
Kozkův koloušek zpívá koledy s novou kabelkou v čajovně, protože došly sušenky.
Svatý lumík poslouchá metal ve Středozemi se zlatou chobotničkou, protože HODOR.
Promiň Irith. Říkali mi, ať to sem nedávám, ale já prostě jinak nemůžu... Morbidní Irith spí v záchodě s elfem, protože by tam měl být.

Pak nám Kiwi přečetla Epos o pračlověku, Lupus se mohla pochlubit dedukcí toho, Jak se rodí dobrý učitel a Jeremiáš přečetl Nikdy nezveřejněnou povídku. Moc hezké to všichni měli a potlesk si opravdu zasloužili :)

A tak se nám to nějak začíná chýlit ke konci. Udělali jsme si pár skupinovek...
Andoriana: "A teď všichni řekněte KOZK!"Kiwi, Jeremiáš, Andoriana, Vendy, Vénie, Lupus, Mexafell

... a zmizeli nám hned tři lidi... :( Veřejné dopravní prostředky nečekají. Mějte se hezky Lupus, Kiwi a Jeremiáši :)Prej vypadám jak ta ryba... Nesouhlasím Vendy. Ta ryba je hezčí. :D

Tak jsme si zbyly jen my čtyři. Zvládli jsme pár Vendyiných hobitích historek(risknu to, Vendelíne :D), já přečetla nahlas své Holuby a bylo vymalováno. Andoriana pak ale ještě prohlásila: "Já bych vám tu svou povídku taky přečetla. Já ji jen nechtěla číst před mužským osazenstvem."
Já: "Je to slash! Že jo?!"
Andoriana: jen kývá hlavou
Škoda, že jsme to už nestihly. Poslední fotky a vyzvedla nás moje máma.

Co ste to tam hulily za matroš?


Tak tohle byla teda poslední fotka. Jsem moc ráda že jsme se setkali v takovémto počtu. I když chyběl celý Mittalmar a ještě další lidištové byla to zase příjemná zkušenost a jsem za ni vděčná.
DĚKUJU...

A pro ty, kteří se dostali až sem tu něco je. Taková sladká třešnička v podobě tohoto vide.
Mimochodem, Jeremiáši, víš že máš hlas jako Thorin?


Uvidíme se v Šedých přístavech...

Mexafell

PS: Na korekturu už vám v tuhle hodinu můžu vy víte co. Možná později.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 8. listopadu 2015 v 8:42 | Reagovat

Ouuu! Právě mám strašnou depku. Sakra sakra sakra. Nenávidím těch 200km do Brna, drahý autobusy... sakra.

Musíte udělat nějaký sraz!!! Je jedno kde, tam už prostě dorazím, i kdybych měla jít pěšky!

Stále nevěřím tomu, že dorazil Jeremiáš... určitě za sebe poslal kamaráda...

A tedy, vypadáte úplně jinak, než jak jsem si vás představovala. Tedy, Kiwi a Vénie sedí, Lupus pořád nedokážu na fotkách identifikovat, ale Andoriana... já si jí vždycky představovala s dlouhými světle hnědými vlasy, pihami a brýlemi...

Jen pro info, kdo tam napsal Irith? (Komu se mám dvořit, že na mě tak provozuje). Jinak, opravdu mě hrozně potěšilo, že jste zřejmě provozovali i na nás chudáky co trčí doma, protože do Brna pojedou podruhé v životě za dva týdny :-)

Jinak, Morbidní já spící s elfem na záchodě mě fakt dostalo. Kdo tam napsal toho elfa? To jste určitě udělali schválně :-)
Ale u Kozkova kolouška jsem spadla ze židle. Takže ony už kozy nestačí...

Jdu si poslechnout tu Jeremiášovu povídku... doufám že je Středozemská (a pokud ano, doufám že nemá moc pevné nervy a donutíme ho ji zveřejnit)

2 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 9:41 | Reagovat

Bylo to úžasné, všichni jste byli skvělí. Asi nejlepší den za hodně dlouhou dobu a to už u mě něco znamená :D

Strašně se mi líbí nápad na ten předvánoční sraz, už mě napadá i místo, kde by to šlo uskutečnit, ale to je ještě daleko.

[1]: Mno, dlouhé hnědé vlasy jsem ostříhala, brýle jsem taky nosila, ale kde jsi vzala ty pihy, to netuším :D

A nevím, jestli toho člověka prásknout, nebo počkat, jestli se ti přizná sám... Ne, nebudu svině, počkám si.

Jo a můj mail je andoriana@email.cz, tak prosím Mex o fotky a Kozkova kolouška, Mittalmarského Putina aspol.

Ty a Vénie už jste reportáž napsaly, tak vás musím dohnat ;)

3 Vénie Vénie | Web | 8. listopadu 2015 v 10:43 | Reagovat

Nevím proč si podkopávám bednu pod nohama, ale přiznávám se. Elf byla moje práce. Ale přísahám, přísahám při všech Valar, nebylo to úmyslně!

4 Irith Irith | Web | 8. listopadu 2015 v 10:46 | Reagovat

[3]: A čí práce byla Irith? No tak lidi, já vás nekousnu.

5 Šárka Šárka | Web | 8. listopadu 2015 v 11:44 | Reagovat

Mám podobné pocity jako Irith..Proč je Bruno tak daleko? :D :( Skvělé fotky, zvláště ta poslední je neuvěřitelně dokonalá! Vypadá to na opravdu velice báječnou akci!

6 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 8. listopadu 2015 v 11:47 | Reagovat

Bylo to úžasný, Mex! Díky moc za super den! :-) Snad stihnu reportáž ještě dneska.
Těším se na příští setkání, protože jste skvělí! Tyhle srazy jsou nejlepší věc, jaká byla kdy stvořena.
Doufám, že příště dorazí i ostatní. :-)

[4]: Krčím se v koutě a doufám, že mě neuvidíš. Irith je moje práce. :-D Tak nějak jsem tušila, že z toho vznikne něco nepěkného... Omlouvám se. :D

7 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 8. listopadu 2015 v 18:26 | Reagovat

A to ještě máte štěstí, že to Mexafell nahrávala! Na srazu jsem navíc utrousil vícero zajímavostí ze zákulisí Anekronu, protože člověk se tak nějak rozpovídá... *všeříkající úsměv*
Mimochodem, Kiwiina verze událostí je zde: http://na-namesti.blog.cz/1511/kterak-jsme-se-vseci-potkali

Ale to jsem vám vůbec neměl říkat! :D

8 Rylandia Rylandia | 8. listopadu 2015 v 19:00 | Reagovat

Kurnik to se na tych fotkách zas tvářim jak namydlený nazgůl. -_-
Jinak zatím asi nejpodrobnější popis, ještě jednou díky za to, že jsem s vámi mohla být.
A Kořene, ty buď ticho, ju? :D

9 Mexafell Mexafell | Web | 8. listopadu 2015 v 20:12 | Reagovat

[1]: jo jo vzdálenost je svině. Ano ta povídka od Jeremiáše je ze Středozemě.

[2]: Taky jsem si tě tak představovala :D
A fotky už bys měla mít :)

[6]: Nemáš zač. :) Stihla jsi to :D

[7]: Jsem to ale šikula! :3 Věděl jsi že tě točím nebo ne?

[8]: Ha! Tu jsi! Kiwi Rylandio cosi Šumpíková!!! Mám tě a nepustím!!! :))

10 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 9. listopadu 2015 v 19:37 | Reagovat

[9]: Ne dokud jsem neskončil :D Jakože fakt.

11 Irith Irith | Web | 9. listopadu 2015 v 19:40 | Reagovat

Ehm... jedna fakt blbá prosba ohledně dalšího srazu.
Protože jsme si spočetli, že jedna cesta do Brna nás vychází každého asi na 500,- mám dojem, že na otočku je to trochu moc.
Takže, Polly se v případě, že by to bylo v Brně neobjeví zcela určitě a já... asi byste nás museli sponzorovat.
Ale... nešlo by se potkat někde na půl cesty? Aby to měli blíže všichni? Nevím sice kde, ale někde v půli mezi Brnem a Prahou, nám by to opravdu výrazně zvedlo naději na budoucí účast.
Promiň.
PS: Kdy před vánoci by to bylo? Musím na to začít rodiče psychicky připravovat. (Čím blíž vánoc tím líp)

12 Lupus Lupus | Web | 9. listopadu 2015 v 21:03 | Reagovat

Krásný článek, skutečně mistrně popsané :D. Líbí se mi ta první skupinová fotka, úspěšně se schovávám za někým vysokým :D. Ale nechápu, že jsi tam skutečně dala tu, jak se velice rozežraně natahuji po jídle :D.

Byla to ta nejlepší akce, jakou jsem kdy zažila, všechny druhy jídel byly vynikající, hra byla naprosto skvělá a celkově atmosféra nej :D.
Určitě musíme někdy zopakovat :D.

13 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 9. listopadu 2015 v 21:17 | Reagovat

[11]: V půli cesty z Prahy do Brna... Hm, moje město zní jako perfektní místo. :-D
Ale taky si myslím, že by to bylo asi výhodnější sejít se v půli cesty. Určitě by přišlo víc lidí.

14 Šárka Šárka | Web | 10. listopadu 2015 v 17:30 | Reagovat

Táák člověčé, oficiálně všechno nejvíc nejlepší k narozeninám! :)
měj se krásně a užívej si mládí, než Tě začnou bolet kosti a klouby :D!!

15 Clarissa Clarissa | Web | 10. listopadu 2015 v 21:55 | Reagovat

Můj první dojem z fotek: Jeremiáš je ostříhaný! Vůbec bych tě nepoznala... i když, viděli jsme se jednou v životě, takže je to snad omluvitelné...

Každopádně druhý a všechny ostatní dojmy by se dali shrnout do věty: "To muselo být super!"

No, třeba se někdy vážně sejdeme všichni, kdo ví...

Mimochodem, konečně někdo, kdo dává k fotkám popisky. Konečně vím, kdo je kdo. Jo a Max, vidím, že nejsem jediná, kdo má nutkání provokativně ukazovat na fotkách různá gesta. :D

16 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 14. listopadu 2015 v 12:39 | Reagovat

[15]: Určitě je to omluvitelné. Leckdy mě nepoznají pomalu ani příbuzní, protože mám tendenci měnit účesy dost radikálně. Zkusil jsem už i skoro plešatou verzi, vlasy až po ramena a leccos dalšího mezi tím. :)

17 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 14. listopadu 2015 v 15:35 | Reagovat

[16]: Povídej mi o tom :D

18 Irith Irith | Web | 18. listopadu 2015 v 19:20 | Reagovat

Jak to vypadá s Vánoci ve Středozemi? Už je pomalu čas.

19 Aredhel Aredhel | Web | 20. listopadu 2015 v 1:36 | Reagovat

Je to oficiální: závidím. Strašně ráda bych se s váma, lidi, někdy potkala! (Takže příště rozumný čas a destinace. :-) )
Lupus a Andoriana mi zbořili iluze o svých osobách- fascinující, jak si člověk někoho představuje úplně jinak... Taky je vtipné, jak jsou Jeremiáš s Kiwi suverénně o dvě hlavy vyšší než ostatní (i když Vendea jim šlape na paty). :-)
Vidím, že Irithina osobnost je natolik silná, že na ni všichni musí neustále myslet. ;-)
A ještě: velmi opožděně všechno nejlepší k narozeninám Mexafell- vypadá to, že sis je opravdu užila. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama